Hiina majandus näitas aasta esimeses kvartalis stabiliseerumise märke, riigijuhtide ponnistused majandust elavdada kannavad vilja, vahendab Bloomberg.
- Hiina majanduse stabiliseerumine esimeses kvartalis ei pruugi siiski tähendada samasugust pikaajalist tendentsi. Foto: epa
Võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga kasvas Hiina majandus 6,7 protsendi võrra. Tulemus oli ootuspärane nii analüütikute kui ka Hiina riigijuhtide silmis: viimased on teatanud, et sel aastal peaks majanduskasv jääma 6,5 ja 7 protsendi vahele. Tööstustoodang, jaemüük ning põhivarainvesteeringud näitasid eriti tugevat kasvutrendi just märtsis.
Märgid majanduse stabiliseerumisest on ühtlasi aidanud kaasa ka toorainehindade kasvule, tõusu näitab ka aktsiaturg.
Credit Suisse Groupi Aasia piirkonna juht Tao Dong märkis, et majanduse stabiliseerumisele on kaasa aidanud eeskätt suurenenud likviidsus ning kinnisvaraturu kasv. „Siiski pole kindel, kas sellised arengud on stabiilsed. Seni tundub, et Hiina valitsus on selles küsimuses „soololaulja“ rollis. Väga oluline on hakata kaasama erainvestoreid,“ rõhutas ta.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.